hic_evinizden_uzak_fakat_eviniz_kadar_sicak_dogayi_bu_kadar_yakininizda_hissettiniz_mi_mersu_a_l_tesisleri_039_nde_bu_hissi_yakalayacaksiniz_015f09c19d570497bc92b711eafaf6d8.png

Kurumsal / Corporate

YAKIN AKTİVİTELER / NEAR ACTIVITIES

 

Mersu A’la Maşukiye Otel ve Maşukiye Restaurant

Maşukiye Gezilecek Yerler , Maşukiye Gezi Yerleri , Gezelim Görelim

Kartepe Kayak Aktiviteleri

Rakımı 1610 metre olan Kartepe’de zirveye yakın kurulan kayak tesislerinde 42 km’lik pist alanı bulunmaktadır. Türkiye’nin sayılı kayak merkezlerinden olan Kartepe Kış Sporları merkezinde 14 adet doğal pist, 3 adet telesiyej ve 2 adet T bar (teleski) buluınmaktadır. Kayağa yeni başlayanları kolay pistler beklerken; usta kayakçılar dik tepelerde yüksek dozda adrenalin sağlayabilirler. Bu tesisler otelimize 15 km uzaklıktadır. Kayak takımı tedariğini kasabadaki uzman firmalardan kiralayabilirsiniz.

Maşukiye Trekking ve Yürüyüş Aktiviteleri

Serindere Parkuru; Doğanın tüm güzellikleriyle bezenmiş dere içerisinde dar ve yüksek kanyonlar arasında zorluk derecesi gittikçe artan bir trekking alanıdır. Aynı zamanda kampta kurabileceğiniz Örnekköy’de Santral mevkiinden başlayıp güney yönünde devam eden 13.km uzunluğundaki dereden başlayan yürüyüşte eski bir değirmenin yanından geçerek derenin oluşturduğu göletlerde yüzebilirsiniz. Yürüyüşe başladığınız alanın güney kısmında bulunan ve bölgeye adını veren kız kulesi mevkiine geldiğinizde yamaçtan  yukarı doğru tırmanan merdiven kalıntılarını da görmeniz mümkündür. Otelimize 27 km uzaklıktadır.

Maşukiye Parkuru; Mersu Â'la tesislerimizin önünden başlayan Maşukiye Aygırdere si parkuru 1,5 km uzunluğundadır.

Atv Safari ve Jeep Safari


Maşukiye’de doğal parkurlarda rehberler eşliğinde bu spor yapılmaktadır. Otelimize uzaklığı 150 metredir.

Su Kayağı Aktivitesi

Sapanca Gölü, Uzuntarla mevkiinde Kartepe Belediyesi’nce hizmete sunulan Kablolu Su Kayağı tesisi her yaştan insanın rahatlıkla yapabileceği vücudun tüm kaslarını çalıştıran bir spordur.  Kablolu su kayağı bir tekne tarafından çekilerek yapılan su kayağı yerine özel tasarlanmış çelik direklerden su üzerine 8-12 metre yüksekliğe kurulu bir kablo hattı ile  1-2 saat gibi kısa bir sürede öğrenilebilir. Slolom yapılabildiği gibi rampadan atlama, çıplak ayakla kayma ve günden güne popüler olan wakeboard kayma ile dayanıklılık ve beceri kazanabilir. Dünyada 150 civarındaki kablolu su kayağı tesisi bulunmakatdır. Nisan ile Ekim ayları arasında bu spor yapılabilir. Otelimize 5km uzaklıktadır.

At ve Binicilik Aktivitesi

Bölgemiz at binmek için son derece elverişli alanlara sahiptir. Maşukiye, Yanıkköy ve çevrede bulunan haralarda seyisler eşliğinde binilebilir. Otelimize uzaklığı 150 metredir.

 


 

Paintball Aktivitesi
 

Acısu Meşelik Ormanı ve Maşukiye Paintball sahalarında Paintball oynamak mümkündür. Otelimize uzaklığı 400 metredir.


 

Yamaç Paraşütü Aktivitesi

 

Sakarya Serdivan termal hava akımları ile 230m den kalkıp 1000-1500m lere çıkılabilecek bir yamaç paraşütü alanı olması özelliği ile gökyüzü sevdalılarını vazgeçilmez uçuş alanlarından biridir. Tamamen çim pist olan Serdivan yamaç paraşütü alanı; aynı anda  30 adet yamaç paraşütü serilebilecek bir kalkış pistine sahiptir. Aynı alanda delta kanat uçuşuda yapılabilmektedir. Ayrıca Serdivan tepesinde Motocross parkuruda bulunmaktadır. Şehire çok yakın, eşsiz bir doğanın içinde, deneyimli yamaç paraşütü pilotları eşliğin tandem (ikili) yamaç paraşütü ile özgürlüğe kanat açın. Uçuş sırasında manzaranın tadını çıkarırken fotoğraf veya video çekebilir, adrenalin dolu bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Otelimize uzaklığı 36 km.dir.


 

Doğa Turizmi (Eğreltidüzü Yaylası)

 

Eğreltidüzü Mesire Alanı "Sürdürülebilir Kültür ve Doğa Turizmi Projesi" kapsamında Samanlı Dağları içinde yer alan eşsiz doğa güzelliği, temiz havası ile 1100 metre rakımlı alanda bulunmaktadır. Kartepe merkeze 11 kilometre mesafededir. The Green Park Otelin bulunduğu yerden Arslanbey Suadiye yönüne doğru yaklaşık 5 km mesafe bulunur. Mesire alanında piknik masaları, çocuk oyun grupları, salıncaklar, toplam 1600 metrelik yürüyüş yolları, motokros pisti, futbol ve voleybol sahaları, seyir terası bulunmaktadır. Bu alanda her yıl temmuz ayında Kartepe Belediyesince geleneksel hale gelen Kartepe Yayla Şenlikleri ve Uçurtma yarışmaları düzenlenmektedir. Yaylada dağ çileği, kivi ve elma yetişmektedir.


Doğa Turizmi (Kuzuyayla)

Kartepe'nin zirvesinde doğanın oksijen deposu ormanların arasında yeşil düzlüklerden oluşan halka açık yayladır. Piknik Alanlarının yanı sıra, Çadır ve Karavan hizmetleri verilmektedir. Guruplara özel servis ve rehber hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca alanda 2 ila 14 km. arasında değişen birçok yürüyüş parkurları bulunmaktadır.


 

 

Deniz ve Kerpe

 

Popülerliği gün geçtikçe artan Kerpe, İstanbul’a yakındır. 2007’de turizm bölgesi ilan edilen bölge ilerleyen yıllarda cazibesini daha da artıracaktır.
Su derinliği 150 metre ileride dahi sığ olabiliyor. Kerpe yakın zamana kadar kendi halinde, sadece yöre insanı tarafından bilinen ve ziyaret edilen bir balıkçı köyüydü. El değmemiş doğası ve denizi ile son yıllarda keşfedilen en gözde yerlerden biri oldu. Bu şirin tatil köyü Kerpe’nin, Karadeniz’in Bodrum’u olma yolunda olduğu herkes tarafından söylenir. Yazın oldukça kalabalık ve cıvıl cıvıl olur.
Kerpe Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlıdır. Hem trekking için hem de tatilciler için en ideal yerlerden biridir. Kerpe’nin en çekici tarafı kayalıkları ve doğal güzelliğidir.


 

 

JUSTİNİANUS KÖPRÜSÜ

 

Serdivan ilçesi, Beşköprü mevkiinde, D-100 (E-5) karayolunun 250 m. kuzeyinde, Sapanca Gölü’nün sularını Sakarya Nehrine boşaltan Çark Deresi (Melas Çayı) üzerinde yer alan köprü erken Bizans döneminin Anadoludaki en görkemli anıtsal yapılarındandır. Bizans İmparatoru Justinianus (527-565) tarafından M.S. 558-560 yıllarında yaptırılan Erken Bizans döneminden günümüzü sağlam olarak gelebilmiş olan bu taş köprü, 365 metre (apsisli yapıdan zafer takına kadar olan bölüm 384,30 metre) uzunluğunda, 9,85 metre genişliğinde olup, ortada yer alan dairesel 7 kemer, 2 batı, 3 doğu yönünde yer alan uçlara gittikçe küçülen tali kemerler dâhil toplam 12 kemerlidir. Serdivan ilçesi, Beşköprü mevkiinde, D-100 (E-5) karayolunun 250 metre kuzeyinde, Sapanca Gölü’nün sularını Sakarya Nehrine boşaltan Çark Deresi (Melas) üzerinde yer alan köprünün batı ucunda tak izi, doğu ucunda apsisli yapı ve köprü ile ilgili tonozlu yapı kalıntıları bulunmaktadır.

 

TARAKLI EVLERİ

 

Taraklı Evleri, uzun yıllar ayakta kalabilmiştir. Üstelik yemyeşil bir doğanın içinde yer almaktadır. Hıdırlık Tepesi ve Taraklı Hisarının yamaçları ile bu iki tepe arasındaki vadide kurulu, Taraklı’ya, Göynük cihetinden gelen dere de ayrı bir güzellik katmaktadır. Tarihi evlerin bazıları 3 asrın üzerindedir. Bu evlerin genel karakteristiği Osmanlı şehir dokusunu oluşturan üç katlı ev biçimidir.Hikmetiye Cami


Kartepe İlçesinin şirin yörelerinden olan Derbent’te bulunan camii Osmanlı Padişahlarından II.Abdülhamit’in eşi olan Habibe hanımın vefatından sonra 1880 yılında II.Abdülhamit tarafından yaptırılmıştır. 38 yıl önce restore edilerek bugünkü halini almıştır.

erasoft